Blog

Z Encyklopédia zdravotnej sestry
Prejsť na: navigácia, hľadanie

Blog je webový denník (skratka z weblog) a od rozšírenia v roku 2004 je veľmi populárny - počet blogerov dosiahol stoviek milónov a stále rastie. Mnohí blogeri sa pre zaujímavé články stali známymi mediálnymi osobnosťami.

Blog môže obsahovať:

  • aktuálne dnešné alebo nedávne zážitky
  • odkazy na zaujímavé webové stránky alebo iné zdroje informácií
  • zaujímavé fotografie opísané v texte
  • reakcie na nové články na Sestra.sk, na iných weboch a podobne.
  • blog nemá obsahovať personálne dáta pacientov a zdravotníkov, subjektívne negatívne komentáre atď.

Príklad blogu 1

Autor: Meno1-Priezvisko1 (študentka SZŠ)

Text: Prajem príjemný dobrý deň, nedávno som potrebovala pripraviť do školy úvahu na tému "Práca s počítačom a zdravie". Preto som hľadala na internete a objavila som perfektnú stránku http://referaty.sk obsahujúcu tisíce referátov od študentov na všetky možné témy: matematika, fyzika, geografia, cudzie jazyky a samozrejme biológia a zdravie. Doporučujem navštíviť všetkým, ktorí hľadajú inšpiráciu pre svoje referáty a štúdium. K dnešnému blogu pripájam obrázok čili papričiek z Wikipédie, ktoré sú vraj účinné proti rakovinovým bunkám a tiež pomáhajú regenerovať bunky pankreasu produkujúce inzulín - dobrá správa pre diabetikov.

Príklad blogu 2

Autor: Meno2-Priezvisko2 (sestra - inštrumentárka)
Text: Dobrý deň, nedávno som asistovala pri dlhej asi 3-hodinovej operácii pacienta s poruchami digestívneho systému. Operácia bola náročná na koncentráciu i čas, ale všetko dobre dopadlo a stav pacienta je stabilizovaný. Po podobnej operácii človeka napadne, že najlepšie je konzumovať ľahko straviteľné jedlá a neprejedať sa. Cestou domov som si kúpila liečivé čaje a banány, aby som prišla na iné myšlienky.

Príklad blogu 3

Autor: Meno3-Priezvisko3 (zdravotná sestra)
Text: Dobrý deň, minulý týždeň nám na oddelení inštalovali nový prístroj na dialýzu. Pacienti s poruchami obličiek budú chodiť na dialýzu menej často a tá bude trvať kratšie. O skúsenostich s novým prístrojom napíšem nabudúce.

Kategória: Komunikácia

Dobré srdce    Doporučiť    Kontakt    Linky    Mobil    News    Telefón   

Osobné nástroje